tr
Kitablar
Necip Fazıl Kısakürek

Yahudilik- Masonluk-Dönmelik

Necip Fazıl'ın Büyük Doğu dergilerindeki, Bir millet ve memleket birlik ve bütünlüğünü güve gibi için için yiyen gizli kuvvetleri tanımak; onları ister isimlendirerek ister isimlendirmeyerek, fakat mutlaka kurmay sırlariyle teşhis etmek ve ruh vatanında nüfuz ve istilâ nahiyelerini farketmek bakımından büyük kıymet ve ehemmiyetteki yazıları…
Yahudilik — Masonluk — Dönmelik kitabında bütünleştirilmiştir.
161 kağız səhifələr

Təəssüratlar

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  Kitab xoşunuza gəldi?

  Giriş və ya qeydiyyat

Sitatlar

  Bahadır Serhadsitat gətirir6 il öncə
  b - (Roje Lâmbelen)den Birkaç SözVe Protokoller

  Protokol’lerin sayısı yirmidördü bulur. Bunlar bir zabıtnâme olmaktan ziyade dersler ve düsturlar mahiyetindedir. Bunların müellifinin veya müelliflerinin başlıca kaygıları, kesin mücadele hazırlanmış göründüğü vakit, asırlardan beri takip edilen hedefleri ve cihan hâkimiyetini elde etmek için seferin son plânını yirmidört ders halinde takrir etmektir.  (Roje Lambelen)e göre:

  “Yahudiler için kuvvetten başka hak yoktur; hürriyet mezhebi hristiyanların dinini de hükümetini de sarsmıştır. Altın, İsrâiloğullarının elindedir, onlar bu altın sayesinde, demokratlaşmış devletlerde hükûmetlere kumanda eden basına ve bu yoldan efkâra hakim olmuşlardır.

  Mason locaları, gösteri ve propagandaları tertip eden Yahudiler tarafından idare edilmektedir.

  – Hristiyan kavimler bir gün gelecek öyle sarsılacaklardır ki, bizim hâkimiyetimizde âlemşumul bir hükûmet isteyeceklerdir.

  İsrâiloğullarının yolunu bulup kışkırtacağı hususî harpler ve cihan harbi bu hakimiyeti çabuklaştıracaktır. Yahudi otokrasisi hristiyan devletler liberalizminin yerini tutacak, ortada onların dininden başka din kalmayacaktır.

  Yahudi âlemi gücünü göstermek için, Avrupa kavimlerinden birini katl ve (terör)le korkutarak esirliği altına alacaktır. Sermaye üzerine artık vergi koymak, devlet istikrazları yapmak, (laik) tedrisatı ahlâksızlaştırmak, hristiyanları nihayet yıkacak ve bunca zamanlardan beri beklenen saat çalacaktır.

  Yahudilerin kralı, yani önsüz kaderin timsali, bütün âlem üzerinde hükümran olacaktır.”  Protokol’lerden çıkan mânanın özü budur. Bunların muhtelif fasıllarını süzmek, metinlerini İbranî olan öbür vesikalarla mukayese ve yirmi sene önce yazılmış olan kâğıtlarda adı geçen oluş ve olayların büyük harp içinde ve ondan beri ne raddeye kadar gerçekleşmiş olduğunu tetkik etmek faydalı olur.

Rəflərdə

  Nurcan Rzayeva Qurbanlı
  Türkcə kitablar
  • 555
  • 103
  Tural H
  Depo 1
  • 55
  • 10
  Ziya Kalafat
  İslami Kaynak Eserler
  • 61
  • 1
  fatmanurgumrukcuoglu
  Nur
  • 199
fb2epub
Faylları buraya köçürün, bir dəfəyə 5-ə qədər fayl