Yahudilik- Masonluk-Dönmelik, Necip Fazıl Kısakürek
tr
Kitablar
Necip Fazıl Kısakürek

Yahudilik- Masonluk-Dönmelik

Oxu
161 kağız səhifələr
Necip Fazıl'ın Büyük Doğu dergilerindeki, Bir millet ve memleket birlik ve bütünlüğünü güve gibi için için yiyen gizli kuvvetleri tanımak; onları ister isimlendirerek ister isimlendirmeyerek, fakat mutlaka kurmay sırlariyle teşhis etmek ve ruh vatanında nüfuz ve istilâ nahiyelerini farketmek bakımından büyük kıymet ve ehemmiyetteki yazıları…
Yahudilik — Masonluk — Dönmelik kitabında bütünleştirilmiştir.
Təəssürat
Rəfə
Oxu
81Oxuyurlar6Rəflər
0Təəssüratlar
1Sitat

Təəssüratlar

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Kitab xoşunuza gəldi?

Giriş və ya qeydiyyat
Bahadır Serhad
Bahadır Serhadsitat gətirir5 il öncə
b - (Roje Lâmbelen)den Birkaç SözVe Protokoller

Protokol’lerin sayısı yirmidördü bulur. Bunlar bir zabıtnâme olmaktan ziyade dersler ve düsturlar mahiyetindedir. Bunların müellifinin veya müelliflerinin başlıca kaygıları, kesin mücadele hazırlanmış göründüğü vakit, asırlardan beri takip edilen hedefleri ve cihan hâkimiyetini elde etmek için seferin son plânını yirmidört ders halinde takrir etmektir.(Roje Lambelen)e göre:

“Yahudiler için kuvvetten başka hak yoktur; hürriyet mezhebi hristiyanların dinini de hükümetini de sarsmıştır. Altın, İsrâiloğullarının elindedir, onlar bu altın sayesinde, demokratlaşmış devletlerde hükûmetlere kumanda eden basına ve bu yoldan efkâra hakim olmuşlardır.

Mason locaları, gösteri ve propagandaları tertip eden Yahudiler tarafından idare edilmektedir.

– Hristiyan kavimler bir gün gelecek öyle sarsılacaklardır ki, bizim hâkimiyetimizde âlemşumul bir hükûmet isteyeceklerdir.

İsrâiloğullarının yolunu bulup kışkırtacağı hususî harpler ve cihan harbi bu hakimiyeti çabuklaştıracaktır. Yahudi otokrasisi hristiyan devletler liberalizminin yerini tutacak, ortada onların dininden başka din kalmayacaktır.

Yahudi âlemi gücünü göstermek için, Avrupa kavimlerinden birini katl ve (terör)le korkutarak esirliği altına alacaktır. Sermaye üzerine artık vergi koymak, devlet istikrazları yapmak, (laik) tedrisatı ahlâksızlaştırmak, hristiyanları nihayet yıkacak ve bunca zamanlardan beri beklenen saat çalacaktır.

Yahudilerin kralı, yani önsüz kaderin timsali, bütün âlem üzerinde hükümran olacaktır.”Protokol’lerden çıkan mânanın özü budur. Bunların muhtelif fasıllarını süzmek, metinlerini İbranî olan öbür vesikalarla mukayese ve yirmi sene önce yazılmış olan kâğıtlarda adı geçen oluş ve olayların büyük harp içinde ve ondan beri ne raddeye kadar gerçekleşmiş olduğunu tetkik etmek faydalı olur.
Türkcə kitablar, Nurcan Rzayeva Qurbanlı
Nurcan Rzayeva Qurbanlı
Türkcə kitablar
  • 528
  • 96
Tarix, felsefe falan, g. m
Depo 1, Tural H
Tural H
Depo 1
  • 55
  • 11
Nur, fatmanurgumrukcuoglu
fatmanurgumrukcuoglu
Nur
  • 199
Necip Fazil Kısakürek, Gulshan Jabi
bookmate icon
Minlərlə kitab – bir abunəlik
Siz kitab deyil, rus dilində ən böyük kitabxanaya çıxış imkanı alırsınız.
fb2epub
Faylları buraya köçürün, bir dəfəyə 5-ə qədər fayl