tr
Kitablar
Martin Lings

Hz. Muhammed'in Hayatı

Şimdi Peygamberimizi anlama ve anlatmanın tam vaktidir. Onun mesajını anlamak ve çocuklarımıza anlatmak için ihtiyaç duyacağımız düzgün, rahat okunan güvenilir kaynaklardan biri de Martin Lings'in «Hz. Muhammed'in Hayatı" adlı kitabıdır. 
Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) in hayatını konu alan kitaplar arasında dikkat çekici üslubuyla öne çıkan bu eser, Pakistan ve Mısır'da ödül almış, birçok dünya diline çevrilmiştir. 
Batı tarihine ve İngiliz edebiyatına hakkıyla vakıf olan Martin Lings müslüman olduktan sonra Ebûbekir Siraceddin ismini aldı ve 1940'lı yıllardan itibaren 2005'te vefat edene kadar İslâm ve sufilik alanında kıymetli çalışmalarıyla tüm dünyada geniş bir okuyucu kitlesi kazandı. Onun üslubunda Peygamber hayatının son derece canlı bir şekilde dile getirildiğini görüyoruz. 
Klasik kaynaklara vukufiyetiyle de öne çıkan yazar, bize sadece güçlü bir edebî eser sunmakla kalmıyor, İbn İshak ve İbn Hişam gibi eski müelliflerden faydalanarak muhteşem bir belgesel tarih ziyafetine davet ediyor hepimizi. 
Son Peygamberi anlamak ve modern dünyanın bunalımlarına karşı panzehirle donanmak için bu kitabı okuyunuz.
546 kağız səhifələr

Bənzər kitablar

Təəssüratlar

  Just Amaltəəssüratları paylaşkeçən il

  Okuduğum ilk Siyer kitabıdır. Okumanızı asla tavsiye etmem, çünkü içerisinde çok fazla küfür vardır. Dinimiz ve Peygamberimiz hakkında gerçek olmayan, kaynağı olmayan fikirler öne sürmüşdür.
  Aziz müslüman kardeşlerim, lütfen her bulduğunuz İslami kitapları okuyup kaynağı olmayan bilgiler edinmeyiniz, zira şu an içinde bulunduğumuz ahir zamanda, kafirler dahi müslüman maskesi takıp, dininizi size yanliş tanıtıp, sizin dinden çıkmanıza sebep olabilirler.

Sitatlar

  emrecagriaydinsitat gətirirkeçən il
  Fakat yüzyıllar geçtikçe tek tanrıya olan ibadetin saflığı bozulmaya ve kirlenmeye başladı. İsmail’in soyundan gelenler, Mekke vadisine sığmayacak kadar çoğaldılar; uzaklara göç edenler bu kutsal tapınaktan taşlar alıp, Kâ’be adına onlara saygı gösterdiler. Daha sonraları, komşu putperest toplulukların etkisiyle bu taşlara putlar da eklendi; ve sonunda hacılar bu putları Mekke’ye taşımaya başladılar. Bu putlar Kâ’be’nin çevresine yerleştirildi, işte o zaman yahudiler İbrahim’in tapınağını ziyaret etmemeye başladılar
  Kazım Ayarsitat gətirir2 il öncə
  Geniş bir alnı vardı; göz yuvarlakları geniş, kirpikleri uzun, kaşları ise geniş ve hafif çatıktı.
  Murat Özarpacısitat gətirir3 il öncə
  Arapların; Yahudilerden daha çok peygambere ihiyaçları vardı, çünkü en azından Yahudiler tek Tanrı’ya tapma bakımından İbrahim’in dinini takip ediyor ve putlara tapmıyorlardı. Arapların bu yalancı tanrılara tapmalarını ise sadece bir peygamber önleyebilirdi.

Rəflərdə

fb2epub
Faylları buraya köçürün, bir dəfəyə 5-ə qədər fayl