Ömer Özkan

Devrimci Girişimciler

Türkiye'de ve dünyada paradigma değişiyor. Bu paradigma değişimini başlatan en etkin grup ise endüstri yaratan girişimciler. Bazı girişimciler, daha önce akla gelmedik endüstrileri oluştururken bazıları hayal edilse de cesaret edilememiş işleri başlatıyorlar.
Paradigma Değiştirenler serisinin üçüncü kitabı işte bu «devrimci girişimciler»le yapılan söyleşileri kapsıyor.
Bir ülkeyi rekabetçi hale getiren, ekonomisini büyüten ülkenin girişimcileridir. Bu kitapta işlenen öyküleriyle girişimciler hangi alanlarda kuralları değiştirdiklerini, hangi alanlarda yenilik başlattıklarını, izledikleri farklı stratejileri, aldıkları riskleri paylaşıyorlar.
Adnan Akdemir, Türkiye'de modern anlamda sinemacılığı başlattı. Baybars Altuntaş Türkiye'de “franchising” sisteminin oturmasını sağlamakla kalmadı; aynı zamanda hostes yetiştirme endüstrisini kurdu. Yemeksepeti.com'u başlatan Nevzat Aydın Türkiye'de internet ile yemek siparişi işini etkili bir şekilde birleştirdi.
Emre Kurtepeli, Türkiye'nin en büyük Türkçe internet hizmetlerinden biri olan mynet.com'u başlattı.
Alphan Manas İddaa, OGS ve Deniz Taksi dâhil birçok yeniliği başlatan isim oldu. Haluk Okutur, simitlerimizi “franchise” standartlarına taşıyarak Türkiye'nin kendine has ilk zincirini kurdu.İbrahim Orhan, Türkiye'de otomotiv yan sanayiini başlattı desek çok yanlış olmaz. Türkiye İbrahim Orhan ile dünya devleri için nasıl mal üretebileceğini öğrendi.
Hasan Vatan, Türkiye'nin ilk ve en büyük teknoloji hipermarketler zincirini geliştirdi. Hasan Yalınkaya, dükkancılıktan ibaret olan kuyumculuğu Goldaş ile standartları olan dünya çapında bir işe dönüştürdü.
Ayşen Zamanpur, Türkiye'nin en ilginç lüks ulaşılabilir markasını yarattı. Bu çalışma tüm okurlar için bir ufuk turu olacak. Kim bilir belki okurların içinden de ufuk çizgisinde dolaşmaya alışıp paradigma değiştirmeye soyunanlar olur…
Kitap İçin Ne Dediler?
Yönetim danışmanlarının ve üst düzey yöneticilerin ardından, girişimcilerin çalışma yaklaşımlarını, iş yapış şekillerini ortaya çıkaran eserleri ülkemize kazandırdığı için Ömer Özkan'ı tebrik ederim. Ali KOÇ / Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı
Başarıya ulaşmış kişilerin yaşadığı tecrübeleri çok değerli bulmaktayım. Elinizdeki bu çalışmanın, yeni başarı hikâyeleri için ilham vereceğini düşünüyorum. İpek CEM / Gazeteci, «Dünyayı Yönetenler” programı yapımcısı ve sunucusu
Değişimin hızını yakalayanların ve bu yönde gelişimini sürdürenlerin başarılı olduğu bir süreçten geçmekteyiz. Bu sürecin en iyi örneklerini özellikle de ülkemizin en büyük avantajı olan genç girişimci adaylarını bizlerle buluşturan Sayın Özkan'ı tebrik ediyorum. Azmin ve kararlılığın sonuçlarını sunan bu değerli çalışmanın gençlerimize ışık tutacağına yürekten inanıyorum.Ender YORGANCILAR / Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi
192 kağız səhifələr

Təəssüratlar

  erdemyytəəssüratları paylaş2 il öncə
  👍Tövsiyə edirəm
  💡Idraki kitabdır
  🎯Faydalı kitabdır
  🚀Ayrılmaq olmur

Sitatlar

  erdemyysitat gətirir2 il öncə
  Eğer gerçekten bir şey yapmak istiyorsanız para bir şekilde temin edilebilir. Para, zaman ve işler ilerledikçe yatırılmak için bir araç gibidir.
  Emre Karakayasitat gətirir4 il öncə
  Formül şu: Önce müşteri hazır olacak, sonra şirketini kuracaksın. Ardından iznini, müdür ve personelini alacaksın. Bu aşamalarla işini büyüteceksin. Önce malı satacaksın, gelecek parayı garantileyecek, sonra yatırımını yapacaksın. Bizim girişimcimiz böyle yapmıyor, önce yatırım yapıyor, ondan sonra bekliyor.

Rəflərdə

  ertugrulozgun
  Entrepreneurship
  • 52
  B. Varol
  Okunasılar
  • 17
  Bilal Karabiyik
  I
  • 2
fb2epub
Faylları buraya köçürün, bir dəfəyə 5-ə qədər fayl