tr
Kitablar
Mehmed Paksu

İnsanı Uçuruma Götüren Sözler

İnanan bir insan her konuda olduğu gibi, imanî meselelerde de ağzından çıkan sözlere dikkat etmeli, imana aykırı sözlerle dilini kirletmemelidir. Günlük hayatta çokça duyduğu-muz, bazen de farkında olmadan kullandığımız, «insanı uçuruma götüren» o kadar söz var ki" «Kader utansın», «Burası Allah»ın unuttuğu yer"", “Seninle cennete bile girmem”, “Allah gelse, seni elimden alamaz!”, «Fala inanma, falsız da kalma"", «Yalansız iş mi var?”, “Kur”an çarpsın!”, “Kahpe felek!”, «Kahrolsun şeriat!”, "Âhirete gidip gelen mi var?” bu sözlerden sadece birkaçı.

Mehmed Paksu bu kitapta, imana aykırı düşen, imana zarar veren bazı sözleri mercek altına aldı. İmanı koruma davasında büyük kayıplara yol açacak bu sözleri, her Müslüman’ın itinayla ve acilen hayatından çıkarması gerekir.
124 kağız səhifələr

Təəssüratlar

  👍
  👎
  💧
  🐼
  💤
  💩
  💀
  🙈
  🔮
  💡
  🎯
  💞
  🌴
  🚀
  😄

  Kitab xoşunuza gəldi?

  Giriş və ya qeydiyyat

Sitatlar

  Ceren Demirsitat gətirir6 ay öncə
  izzetillahi ve kudretihi min şerri mâ ecidu ve uhâziru [Bedenimde çekmekte olduğum şu hastalığın şerrinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınıyorum]’ de.
  “Ben bunu birçok kere yaptım. Allah Teâlâ benden o hastalığı giderdi. Bunu aileme ve başkalarına söylemekten de hiç geri kalmadım.”[42]
  Ceren Demirsitat gətirir6 ay öncə
  Osman bin Ebi’l-Âs’tır. Kendisi anlatıyor:
  “Müslüman olduğum günden itibaren bedenimde çekmekte olduğum bir ağrıdan Resûlullah sallallahu aleyhi ve selleme bahsettim. Bana şu tavsiyede bulundu:
  ‘Elini ağrıyan yerin üzerine koy ve üç kere Bismillah’tan sonra yedi kere, Eûzu bi-
  Ceren Demirsitat gətirir6 ay öncə
  bunu kendi gücümle (başardım)’ der. Bunun yerine ‘Bismillah’ de. Böyle söylediğin zaman şeytan küçülür, bir sinek gibi olur.”[41]

Rəflərdə

  Kardelen akcan
  Beyinsiz
  • 10
  Ceren Demir
  ene
  • 2
fb2epub
Faylları buraya köçürün, bir dəfəyə 5-ə qədər fayl