Дарка Озерна

Ви це зможете! 7 складових здорового способу життя

Notify me when the book’s added
To read this book, upload an EPUB or FB2 file to Bookmate. How do I upload a book?
  • Irahas quoted3 years ago
    Пам’ятайте про головні складники хорошого самопочуття, що на них ми можемо вплинути: раціон, сон, рух, управління стресом та усвідомленість. Цього більш ніж достатньо. І «хай для вас сьогодні все закінчиться інтимом, хай для вас сутінки запалюються теплі
  • Irahas quoted3 years ago
    А от в Україні є лише платні щеплення від папіломавірусу. Спершу варто зробити аналіз ПЛР на наявність антитіл до штамів 16 і 18.
  • Irahas quoted3 years ago
    Використовуйте спальню та ліжко лише для сну й сексу. Постановіть, що в ліжку ви не переглядаєте фільмів, не граєтеся ігри на ґаджетах, не працюєте і навіть не валяєтеся. За деякий час мозок збагне: тіло в ліжку, отже, час спати.
  • Irahas quoted3 years ago
    Яскраве ранкове світло призупиняє потоки мелатоніну і налаштовує мозок на утворення серотоніну. Можна купити світлобудильник, що імітує схід сонця, попити кави на балконі (не закурюючи цигарки, звісно) чи пройти бодай частину шляху на роботу пішки (навіть узимку)97.
  • Irahas quoted3 years ago
    Найгірше, коли через так зване кортизолове виснаження, вигорання, перевтому чи психічні розлади ці люди втрачають циркадні кортизолові ритми і цілодобово почуваються однаково погано. Гірше самопочуття зранку і краще ввечері — це поширені симптоми депресії.
  • Irahas quoted3 years ago
    Мелатонін у таблетках легко придбати, але важко донести до мозку, адже він погано долає гематоенцефалічний бар’єр, тобто межу між кровотоком і мозком. Вживання мелатоніну хоч і збільшує тривалість сну, але не впливає на його початок. Якщо ж сон випадає із циркадного ритму, то введення мелатоніну буде дієве.
  • Irahas quoted3 years ago
    Сон — процес нерівномірний і складається із чотирьох стадій, що чергуються упродовж ночі чи періоду сну. Є сон поверхневий (дрімота), а є трохи глибший (проміжний поверхневий). Їх змінює глибокий сон, під час якого на енцефалограмі відстежують так звані повільні хвилі. У глибокому сні в наших тілах регенеруються (відновлюються) тканини, уповільнюється серцебиття, зменшується ниркова фільтрація (саме тому ми не встаємо до вбиральні аж до ранку), виділяється низка гормонів і змінюється метаболізм. Якщо прокинутися посеред фази глибокого сну, голова буде наче пудова гиря, а думки заплутані, як дроти навушників в рюкзаку. Адже тіло продовжує спати. Саме тому лікарі радять дрімати вдень не довше як 15 хвилин, аби не дійти до фази глибокого сну, яку суворе життя не дозволить нам спокійно проспати. Урешті тільки за глибоким сном наступає фаза зі швидкими рухами очей — так називають період бачення снів.
  • Irahas quoted3 years ago
    Ритуали — це стабільність. Ритуали — це якір у бурхливому життєвому морі, але за умови, що ви їх виконуєте усвідомлено, а не автоматично.
  • Irahas quoted3 years ago
    наш організм — це результат невпинних еволюційних удосконалень, тож ми цілком спроможні впоратися із хронічним стресом без речовин-стимуляторів.
  • Irahas quoted3 years ago
    Після тренувань важливо добре їсти та спати. Їсти найкраще цільнозерновий хліб із сиром, кефір із вівсянкою чи навіть маковий рулет і лате з конопляним молоком. Атлетам і атлеткам можна пити молочну сироватку з — нехай уже! — свіжовичавленим апельсиновим соком. Усі ці продукти містять потрібні для живлення м’язів складні вуглеводи й амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (ВСАА). А всі гроші світу витратьте на купівлю риби й заморожених ягід узимку.
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)